Badania i testy
Nasze produkty przechodzą skrupulatne i wnikliwe testy aby sprostać wymaganiom jakie przed nimi stawiamy
Badamy wpływ Ceramizatora na tarcie
Wizyta Grzegorza Dudy w laboratorium
Jaki naprawdę wpływ na pracę silnika ma dobry olej lub dodatki? Żeby udzielić precyzyjnej odpowiedzi wybraliśmy się do laboratorium, w celu wykonania testów trybologicznych? CO to jest trybologia? Tego dowiesz się z filmu.
Sprawdzimy właściwości przeciwzatarciowe i przeciwzużyciowe Ceramizatora w laboratorium Przemysłowego Instytutu MOToryzacji (PIMOT) i poznamy dokładne odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania.
Badania laboratoryjne w obecności Grzegorza Dudy
Tarcie metalowych komponentów
Silniki spalinowe posiadają szereg zespołów, w których występuje ślizgowe tarcie metalowo-metalowe. Ze względu na duże obciążenia lub momenty rozruchowe oraz niewystarczające właściwości oleju smarującego, te zespoły nie zawsze są w pełni oddzielone warstwą olejową, która często ulega przerwaniu. Konsekwencją tego zjawiska jest zarówno fizyczne zużycie, jak i namacalne straty mocy oraz obniżona sprawność. W prostych słowach, istotą tego zjawiska jest generowanie naprężeń na powierzchniach ścierających się, co towarzyszy wydzieleniu dużej ilości energii cieplnej, a w rezultacie mechanizmy ulegają zniszczeniu i zużyciu.
Jednakże, jeżeli w obszarze tarcia wprowadzi się specjalny materiał naprawczy (Ceramizator®), przekształca on wytworzoną energię w proces tworzenia trwałej i wysoce odpornej powłoki o bardzo niskim stopniu porowatości i wysokiej odporności na bardzo wysokie temperatury.
Zobacz produkty Ceramizator w akcji
Testy i wideorecenzje Ceramizatorów
Kompresja i ciśnienie
Ceramizator®, w procesie tworzenia warstwy ceramiczno-metalowej na powierzchni metalowych komponentów silnika, pozytywnie wpływa na ciśnienie w tłokach. Proces ten usuwa bowiem nierówności, rysy i wypukłości z powierzchni cylindrów, tłoków i pierścieni tłokowych, które mogą powodować utratę ciśnienia w cylindrach i spadek mocy silnika.
Ogólny wpływ Ceramizatora na pracę silnika
- Zmniejsza zużycie paliwa poprzez poprawę efektywności silnika i obniżenie współczynników tarcia.
- Redukuje zużycie oleju silnikowego przez przywrócenie właściwej geometrii mechanizmów silnika.
- Przywraca wydajność silnika, prowadząc do zwiększenia mocy i momentu obrotowego.
- Ułatwia rozruch silnika i eliminuje całkowicie suche starty, zapewniając ochronę nawet w przypadku braku filmu smarującego.
- Chroni środowisko poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla i szkodliwych substancji powstających podczas spalania.
- Jest kompatybilny z wszystkimi silnikami benzynowymi i diesla. Może być używany z dowolnym olejem.
Ceramizator a olej silnikowy
Ceramizatorma pozytywny wpływ na działanie olejów silnikowych:
- Zmniejszenie tarcia prowadzi do płynniejszej pracy i mniejszego obciążenia silnika, co może skutkować lepszym ciśnieniem oleju. Dodatkowo proces ceramizacji może poprawić strukturę powierzchni metalu, tworząc twardszą i bardziej wytrzymałą warstwę, która lepiej znosi zużycie. Ogólnie rzecz biorąc, stosowanie Ceramizatora zapobiega wyciekom czy innym problemom, które mogłyby spowodować spadek ciśnienia oleju.
- Użycie Ceramizatora prowadzi do mniejszej ilości generowanego ciepła podczas pracy. To może pomóc utrzymać olej silnikowy w niższej temperaturze i zapobiec przegrzewaniu, co mogłoby prowadzić do przedwczesnego zużycia i uszkodzenia silnika.